szare tapety

Dla tych, którzy kochają szarość we wnętrzach, szare tapety!

Szary to kolor absolutnie wyjątkowy. Szlachetny, elegancki, dostojny…ostatnimi czasy bardzo w naszym kraju popularny (mowa zarówno o modzie, jak i aranżacji wnętrz oraz przedmiotach codziennego użytku). Jego poszczególne odcienie potrafią zachwycić koneserów piękna. Marengo, stalowy, antracytowy, siwy, popielaty, mysi, gołębi, srebrny…długo można byłoby wymieniać. Nic zatem dziwnego, że ostatnimi czasy szarości coraz częściej pojawiają się w roli dekoracji ściennych – i to ze znakomitym skutkiem!

Szare tapety ścienne niekwestionowanym hitem sezonu!

Z wielkim powodzeniem umieszcza je się w pokojach dziennych (zwanych innymi słowy pokojami gościnnymi czy też dużymi pokojami albo salonami). To także znakomita propozycja na udekorowanie sypialnianej przestrzeni. Tapety ścienne szare pojawi się mogą również w kuchni, jeśli jest ona urządzona raczej z prostotą i minimalizmem. Nie zapominajmy także o przedpokoju, który stanowi wszak wizytówkę domu lub mieszkania i należy zrobić wszystko, aby prezentował się zjawiskowo. A gabinet przeznaczony do pracy? W tym pomieszczeniu powinny znajdować się wyłącznie takie elementy, które nie rozpraszają uwagi osoby, która zajmuje się swoimi obowiązkami zawodowymi (a szary z całą pewnością jest neutralny).

Jednak nie tylko wnętrza domów i mieszkań zasługują na to, by pojawiły się w nich egzemplarze z szarością w roi głównej. Szare tapety ścienne mogą z powodzeniem ozdobić także wnętrza o charakterze usługowym (na przykład salony kosmetyczne lub fryzjerskie), a także przychodnie medyczne, pomieszczenia biurowe, siedziby firm i instytucji.

To jest trendy!

Bardzo często tapety ścienne szare występują w przestrzeniach o charakterze industrialnym, loftowym tam, gdzie prostota gra pierwsze skrzypce. I trzeba przyznać, że znakomicie się w nich prezentują. Na przykład modele https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-szary-golab albo https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-concretum-murum są do nich wręcz stworzone.

Zdarza się nierzadko również tak, że twórcy przygotowują je w ponadprzeciętnie popularnej ostatnimi czasy technice trójwymiarowej. Skąd ten pomysł? Można wtedy optycznie powiększyć przestrzeń. Nadają się do tego celu idealnie egzemplarze https://www.fototap.pl/fototapety/fototapety-3d/fototapeta-szare-nuty albo https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-szare-tlo-3d. Nie bez kozery nazywane są przez specjalistów z branży aranżacji przestrzeni modelami do zadań specjalnych. Wszak nie tylko dekorują, ale i jednocześnie sprawiają, że nawet małe, wąskie, niskie pomieszczenie będzie się naszym oczom jawiło jako całkiem spore!

A może stylowa ściana prezentująca się niczym węgiel? I na taka opcje można się w dzisiejszych czasach zdecydować. Dzięki modelowi https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-weglowa-sciana nowoczesna przestrzeń zyska mnóstwo stylu!

Do jakich kolorów dobierać szare tapety ścienne?

W tym przypadku istnieje kilka ciekawych rozwiązań aranżacyjnych. Czasami zdarza się, że przestrzeń jest monochromatyczna, a więc właściwie wszystkie znajdujące się w niej elementy mają tę samą barwę. To opcja, w przypadku której ja najbardziej szare naścienne dekoracje się sprawdza,. Można także niezwykle interesująco skomponować szarość z bielą, w takim przypadku uzyskamy efekt nowoczesności, prostoty i elegancki przestrzeni. jednak nie tylko te kolory dobrze się z szarościami zgrywają!

Także turkus bardzo dobrze prezentuje się w towarzystwie stylowej szarości. Warto pomyśleć również o tym, aby ten stylowy kolor skomponować z niewielką ilością pudrowego różu, na pewno będą się razem prezentowały zjawiskowo. Dobrym towarzyszem szarości jest także drewno, warto o tym pamiętać, kiedy urządza się, mebluje i dekoruje swoje cztery ściany.

Szare jest piękne!

Popularność szarości w aranżacji wnętrz bardzo cieszy tych, którzy cenią minimalizm i elegancję w pomieszczeniach. Bardzo wyraźnie widać, że ostatnimi czasy tego typu klientów jest w naszym kraju wielu. Decydują oni o tym, iż nie będą mieli w swoich przestrzeniach dużej ilości krzykliwych kolorów i printów, decydując się na to, co subtelne i bardzo stylowe. Projektanci tapet ściennych tworzą wiec coraz więcej tego typu projektów – z wielkim powodzeniem. Jedne mają jasne odcienie szarości, inne zaś te bardzo ciemne, niemalże grafitowe. Niektóre są bardzo proste i minimalistyczne, w przypadku innych mamy do czynienia z nieco większą ilością wzorów. Łączy je jedno – wszystkie powstały po to, by zmieniać polskie przestrzenie na lepsze!

Zapraszamy do większej oferty: szare tapety

lub fototapety czarno białe

    Dodaj komentarz

    Coś dla prawdziwych kibiców, tapeta piłkarska!